Прекрасно дизајнирана марама за Бајрам

The light within

Марама

The light within

895ден

Парче

Инспириран од исламската мозаична уметност, оваа елегантна марама изобилува со боја, умешност и возбуда.

Направена од рециклирани пластични шишиња, оваа прекрасно дизајнирана марама е доволно голема за да се носи и како шамија. Инспирирани од исламските техники на мозаик, нијансите на сината и жолтата се спојуваат за да создадат спектакуларни геометриски форми во чест на Бајрам.


Марамата е со димензии 100cm x 100cm и е направена од рециклирана пластика.


Состојки :
  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Follow the white rabbit
Марама
Памучна марама со велигденски дизајн

395ден / Парче
Last Chance
Zig Zag - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Неодолив дизајн

295ден / Парче
Limited Edition
Cobwebs - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Возбудлив и шарен принт

395ден / Парче
A shoal of fish - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Нурни во длабочините на морето

395ден / Парче
Garden party - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Шарена и забавна

395ден / Парче
Ombre - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Прекрасна, нежна и топла транзиција

395ден / Парче
Dotty - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Весела варијанта за пакување

295ден / Парче
Tansania World Tree
Knot Wrap марама
Јапонски дизајн

395ден / Парче