Незаборавно полирање на кожата

Toil And Trouble

Пилинг за туширање

Toil And Trouble

895ден

250г

Овој пилинг е совршен избор за сите што сакаат нешто повеќе од обично.

Содржи кристали од морска сол кои ќе ја исчистат и омекнат кожата и неколку мали желеа во форма на лилјаци за дополнително уживање. 

Хербалниот мирис се должи на инфузиите од цвет од пеперминт и лаванда, помешани со масло од жалфија.


Како се користи: Нанеси на кожа, масирај во кружни движења и исплакни. Се користи на мокра кожа за нежно полирање, или на сува кожа за добро триење. Нашата морска сол е рачно собрана во Португалија.


Состојки :


фина морска сол, натриум лаурет сулфат, инфузија од цвет од лаванда (Lavandula angustifolia), вода (Aqua), натриум кокомпацетат, инфузија од луто нане (Mentha piperita), глицерин, лабданум смола (Cistus ladaniferus), масло од перуника (Iris florentina), масло од пачули (Pogostemon cablin), масло од жалфија (Salvia officinalis), млечна киселина, екстракт од карагенен (Chondrus crispus), лаурил бетаин, пропилен гликол, алфа-изометил ионен, *лимонен, *линалул, парфем, боја 17200, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Limited Edition
Celebrate
Пилинг за туширање
Кожа од милион долари

995ден / Парче
Co-mingle
Пилинг за туширање
Пилинг од бамбус и арома на лаванда

1.295ден / Парче
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

695ден / 90г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Limited Edition
Vegan
Barbie Dream
Пилинг за туширање
Овошен, сладок мирис

750ден / 125г
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г