Прекрасен спој на мирис

Two Families

Шумлива купка

Two Families

360ден

295ден

Парче

Може ли два толку различни мириси да се обединат во блаженството за капење? Ние веруваме дека може.

Затоа ги венчавме заедно чоколадната-портокалова декаденција заедно со блескава лаванда.  Помеѓу двете има хармонизиран слој органски фер тргуван какао путер за сите да се чувствуваат малку помеко. Искористете ги двете страни заедно или разделете ги (ако се осмелувате) за да уживате во една до две прекрасни купки.

Како да се користи:

Изберете страна (ако се осмелувате) или искористете го целосно овој прекрасен брак на освежување на лаванда и декаденција на јузу-какао, додека филот од кремасто какао путер омекнува и смирува.


Како да се чува:

Чувајте на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, фер тргуван органски какао путер, густин, фер тргуван шеа путер, масло од лаванда, масло од камилица, абсолут од лаванда, масло од нероли, масло од бергамот, масло од грејпфрут, абсолут од тонка, абсолут од какао, Yuzu Powder, лаванда во прав, екстра девствено кокосово масло, бадемово масло, тартар крем, титаниум диоксид, вода (Aqua), натрум коко сулфат, кокамидопропил бетаин, допропилен гликол, *кумарин, *лимонен, *линалул, парфем, боја 47005:1, боја 42090, боја 45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
попуст
Wild Remedy
Бомба за во када
Препуштете и се на убавината на природата

190ден 360ден

Limited Edition
Vegan
Online Exclusive
попуст
Shrek Swamp
Бомба за во када
Ослободи го твојот внатрешен Огар!

250ден 495ден

Limited Edition
Vegan
попуст
Alien Bunny
Бомба за во када
Надвор од овој свет

250ден 360ден

Limited Edition
попуст
One Long Soak
Бомба за во када
Весело освежувачка купка

350ден 495ден

Limited Edition
Vegan
попуст
Love Potion
Бомба за во када
Шармирај ја симпаријата

195ден 280ден

Limited Edition
Vegan
попуст
Blooming Beautiful Marigold
Бомба за во када
Развеселувачки бергамот и бучу

280ден 395ден

Limited Edition
Vegan
The One With Chamomile
Шумлива купка
Капете се во смирувачка камилица

395ден / Парче
Limited Edition
Goldfish
Шумлива купка
Злато, блескаво и грациозно

360ден / Парче