Моќта на цвеќето

Eau Roma Water

Тоник за лице

Eau Roma Water

450ден

Елегантна формула соодветна и за најчувствителната кожа. Водата од ружи смирува и намалува црвенила, а водата од лаванда балансира и омекнува. Го направивме овој тоник за хидрирање и смирување на кожата - нежно и ефективно. Употреби го за чисто и освежувачко прскање или за нежно чистење на лицето.Состојки :


вода од лаванда (Lavandula angustifolia), ружина вода (Rosa damascena), *цитронелол, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, метилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Breath Of Fresh Air
Тоник за лице
Морски ветер заробен во шише

450ден / 100г
Best Seller
Tea Tree Water
Тоник за лице
Длабинско чистење и освежување

450ден / 100г