Рамнотежата е вратена

Enzymion

Крем за лице

Enzymion

1.295ден

45г

Крем за лице кој дава хидратација без мастење на кожата, оставајќи те со изматиран финиш. Во секое пакување ставивме по еден цел лимон за отстранување на вишокот сјај, а додадовме свежа папаја и лесни масла плус какао путер, Свежото овошје содржи ензими и алфа хидрокси киселини кои ги отстрануваат мртвите клетки, а за возврат ја стимулираат кожата и го изедначуваат тенот.Состојки :


инфузија од свеж органски лимон (Citrus limonum), фер тргуван органски гел од алое вера (Aloe barbadensis), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина, масло од органско авокадо (Persea gratissima), глицерин, свежо цедена папаја (Carica papaya), триетаноламин, органско ладно цедено масло од семе од ноќниче (Oenothera biennis), органско ладно цедено масло од пченични никулци (Triticum vulgare), свежо цеден органски лимон (Citrus limonum), масло од тангерина (Citrus reticulata), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), цетерил алкохол, бутилфенил метилпропионал, *лимонен, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Магичен допир

1.195ден / 45г
Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.495ден / 45г
Cosmetic Lad
Крем за лице
Разладено, смирено, заштитено

1.295ден / 45г
Best Seller
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
Хранлив серум за лице

795ден / 20г
Vegan
Light Touch
Naked масло за лице
Кажете и збогум на масната кожа

795ден / 20г
Magical Moringa
Балзам за лице/Подлога за шминка
Најквалитетните состојки собрани во ова чудо од балзам!

1.695ден / 55г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Рајска кожа

1.395ден / 45г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г