Рефреш на косата за една секунда

No Drought

Сув шампон

No Drought

850ден

115г

Сув шампон за брзо освежување на косата - без вода. Доколку сте на планина или на фестивал не размислувајте само препуштете му се на едно суво миење на косата. Содржи убав и лесен мирис на лимон, грејпфрут и зелен лимон кој ќе ве освежи и развесели. Фината пудра ќе ја апсорбира вишокот на маснотија од косата а со четка лесно ќе можете да се исчешлате. 

Начин на употреба:  Се нанесува дирекно на коса или прво на раце па во коса, убаво се растресува низ сите прамени. По две користења на сувиот шампон се препорачува косата да се измие со шампон 


Состојки :


пченкарно брашно (Zea mays), магнезиум карбонат, талк, масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Round Tin
Метално кутивче - Тркалезно
Одлично е за чување на цврстите шампони

195ден / 20г
Vegan
Flyway Hair
Цврст шампон
За безобразно добра коса - смирен скалп и волумен

595ден / 55г
Cynthia Sylvia Stout
Пивски шампон
Црно пиво за прекршена коса

450ден / 100г
Vegan
Coconut Rice Cake
Цврст шампон
Кокос за жедна коса

595ден / 55г
Daddy-O
Шампон
Темјанушки за сјајна плава и седа коса

495ден / 100г
Vegan
Limited Edition
Dirty
Цврст шампон за коса
Освежување на скалпот и косата

595ден / 55г
Vegan
Angel Hair
Цврст шампон
Хидратантна протеинска нега

595ден / 55г
Vegan
Jumping Juniper
Цврст шампон
Балансирање и одмастување на скалпот?

595ден / 55г