Негува и омекнува

Renee's shea souffle

Масло за коса и скалп

Renee's shea souffle

795ден

Инспирирано од семеен рецепт за домашен третман на коса, ова суфле е сон за виткана коса. Renée Shea Souffle, може да се користи во вториот чекор на LOC (Liquid-Oil-Cream) е богато масло за коса и скалп. Содржи прекрасен, фер тргуван, шеа путер, екстра девствено масло од кокос кои длабински го хидрираат влакното и рицинусово масло што ќе го омекне скалпот. Во комбинација со други регенерирачки состојки, како ванила и тонка, суфлето е лесно, смирувачко и обезбедува зајакнување на секој тип афро коса, оставајќи пријатен сладок мирис.


Како се користи: 

Овој производ е повеќекратно чудо. Користете како масло во вашиот LOC (Liquid-Oil-Cream) метод, на влажна или сува коса за да стилизирате, како мелем за коса или за да осигурате дека вашите природни кадрици изгледаат најдобро.Состојки :


фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), органско масло од авокадо (Persea gratissima), органско рицинусово масло (Ricinus communis), бадемово масло (Prunus dulcis), парфем, масло од ловор (Pimenta racemosa), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од тангерина (Citrus reticulata), бензил алкохол, *бензил бензоат, *цитрал, кумарин, *еугенол, *фарнесол, гераниол, *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Eggy Wegg
Шумлива купка
Розева лимонада со минт

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / Парче
Ново
Saidoun
Кармин
Вашата нова омилена нијанса

695ден / Парче
Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г
Ново
Vegan
Liverpool
Кармин
Боја на зрела праска

695ден / Парче
Ново
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г