Негува и омекнува

Renee's shea souffle

Масло за коса и скалп

Renee's shea souffle

795ден

Инспирирано од семеен рецепт за домашен третман на коса, ова суфле е сон за виткана коса. Renée Shea Souffle, може да се користи во вториот чекор на LOC (Liquid-Oil-Cream) е богато масло за коса и скалп. Содржи прекрасен, фер тргуван, шеа путер, екстра девствено масло од кокос кои длабински го хидрираат влакното и рицинусово масло што ќе го омекне скалпот. Во комбинација со други регенерирачки состојки, како ванила и тонка, суфлето е лесно, смирувачко и обезбедува зајакнување на секој тип афро коса, оставајќи пријатен сладок мирис.


Како се користи: 

Овој производ е повеќекратно чудо. Користете како масло во вашиот LOC (Liquid-Oil-Cream) метод, на влажна или сува коса за да стилизирате, како мелем за коса или за да осигурате дека вашите природни кадрици изгледаат најдобро.Состојки :


фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), органско масло од авокадо (Persea gratissima), органско рицинусово масло (Ricinus communis), бадемово масло (Prunus dulcis), парфем, масло од ловор (Pimenta racemosa), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од тангерина (Citrus reticulata), бензил алкохол, *бензил бензоат, *цитрал, кумарин, *еугенол, *фарнесол, гераниол, *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче