Нема веќе опаѓање на коса!

Roots

Третман за скалп

Roots

1.095ден

225г

Наменета е за сите оние на кои им е поптребно будење на скалпот и ревитализација на влакното до самиот врв. Ги размрдува корењата, го зајакнува влакното и дава неверојатен сјај. На потенка коса ќе и даде волумен.  

Содржи: свежа инфузија од минт која ќе ги стимулира фоликулите и ќе ја заштити косата од опаѓање, апсолут од коприва го стимулира и го негува скалпот, мед за да ја омекне косата и да и даде тежина, ладно цедено маслиново масло за хидратација, зајакнување и сјај, парфем од масло од сладок портокал, масло од нероли и апсолут од коприва - ке го измазни скалпот и ке го подобри сјајот на косата. Се нанесува на сува коса. Убаво се масира скалпот и се остава да делува 20 минути.


Состојки :


инфузија од свежо нане (Mentha piperita), вода (Aqua), цетерил алкохол и натриум лаурил сулфат, динатриум лаурет сулфосуцинат, лимонска киселина, пропилен гликол, мед, масло од пеперминт (Mentha piperita), масло од сладок портокал (Citrus sinensis), масло од спеарминт (Mentha spicata), масло од грејпфрут (Citrus paradisi), абсолут од коприва (Urtica urens), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), *лимонен, *линалул, *цитрал, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Петар 22/05/2020

Dolgo vreme barav nesto sto ke mi ja zgusne kosata, samo ova mi pomogna.

Cosmetic Freak 02/04/2020

Имам пробано еден тон производи за згуснување на косата,но ни еден не ми помогнал како ROOTS.Косата не само што ми е подолга туку и полна со волумен и здрава како никогаш до сега.Ако го немате пробано ви го препорачувам од се срце!! Вреди за секој потрошен денар.. ❤❤


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г
Hair Doctor
Третман за коса со топло масло
Помагај, Докторе!

595ден / Парче
Jasmine and Henna Fluff-Ease
Третман за коса
Скраси се

1.195ден / 220г
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Yuge
Третман за коса со топло масло
Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

595ден / Парче
Marilyn
Третман за коса со топло масло
Русата коса од вашата фантазија е реалност

595ден / 20г
H'Suan Wen Hua
Третман за коса
Божествена интервенција

995ден / 225г
Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче