Насликајте го небото полно со ѕвезди

Shoot For The Stars

Бомба за во када

Shoot For The Stars

395ден

195ден

Парче
Маѓепсувачка боја со смирувачки мирис на мед и карамела. Претворете ја бањата во ѕвездено небо и опуштете се додека маслото од бразилски портокал и маслото од бергамот го одигруваат својот заводлив танц на вашата кожа. Ставете ја оваа бомба во вашата када и уживајте во слаткиот мирис на мед, додека хранливото фер тргувано масло од какао омекнува се пред себе.

Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, фер тргуван органски какао путер, масло од бразилски портокал, масло од бергамот, вода (Aqua), кокосов крем, бадемово масло, густин, титаниум диоксид, Лаурет 4, натриум лаурилглукосидес хидроксипропилсулфонат, пропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, силика, *цитронелол, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 42090:2, боја 42090, боја 77491, боја 19140:1, боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Миа 05/12/2020

Недела, свеќи и оваа шумлива купка. Кожата ќе ти каже фала, а како мириса не се опишува со збор.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Tisty tosty
Бомба за во када
Љубов на прв мирис

295ден / Парче
Vegan
Floating flower
Бомба за во када
Растопете се во негувачка пастелна бања

350ден / Парче
Limited Edition
-50%
Ghostie
Бомба за во када
Повеќе е слатко отколку страшно

160ден 320ден

Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Limited Edition
Vegan
-50%
Hey! Hollywood!
Бомба за во када
Освежувачки пеперминт и празничен сјај

195ден 395ден

Goddess
Бомба за во када
Се колнам во добра бања

350ден / Парче
Ickle baby bot
Бомба за во када
Приспивна светло сина купка со лаванда

180ден / Парче
Blackberry
Бомба за во када
Боровинка за подобро расположение

280ден / Парче