Слатко како милкшејк

American Cream

Цврст парфем

American Cream

695ден

Овој парфем ќе ве однесе назад во '50тите години во Америка, и првата голтка милкшејк од јагоди. Благите ноти на ванила апсолут и бензоинска смола се надополнети со билните ноти на жалфија и лаванда. Живели!


Како се користи:
Земете со врвот од прстот и нанесете на пулсните точки.


Состојки :


органско масло од јојоба, органско рицинусово масло, канделила восок, парфем, алфа-изометил ионен, титаниум диоксид, абсолут од ванила, масло од жалфија, масло од лаванда, бензоин смола, *анасон алкохол, *бензил бензоат, кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 15850:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Breath of God
Цврст парфем
Мистичен и поинаков

695ден /
Rentless
Цврст парфем
Пачули и грејпфрут за повторно да се осетиш свој

695ден /
Lord of Misrule
Цврст парфем
Црн бибер, пачули и ванила

695ден /
Karma
Цврст парфем
Препознатлив и неодолив

695ден /
Lust
Цврст парфем
Парфем за возбудливи ноќи...

695ден /
Dirty
Цврст парфем
Повеќеслојна свежина

695ден /