Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

Argan

Naked масло за лице

Argan

795ден

20г

Заплови по брановите од какао и шеа путер. Твојата потрага по добра кожа завршува тука бидејќи аргановото масло богато ја хидрира и храни кожата, а маслото од лимон го изедначува тенот и дава сјај. Маслото од бодликава круша (која расте на кактус) богато со витамин Е е од голема помош да го избалансира тенот, притоа смирувајќи и давајќи длабока хидратација. За кожа помека од свила препушти се на ова масло полно абсолут од ружи и масло од ружи кое потекнува од Сенир, Турција. Со богат шеа путер од колективот на жени Ојоба во Гана и драгоценото масло од арган направено од професионалци во едно општество во Мароко, секое нанесување ќе омекне и хидрира. Пролизгај по кожата и нежно втриј или загреј го меѓу дланките и направи си масажа на лицето полна прегратки од турски ружи.

Овој производ е направен со состојки кои овозможуваат да омекне на телесна температура. Чувај го подалеку од извор на топлина.Состојки :


фер тргуван колумбиски какао путер (Theobroma cacao), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), арганово масло (Argania spinosa), сируп од урми (Phoenix dactylifera), суви урми (Phoenix dactylifera), органско масло од шипка (Rosa canina), абсолут од ружи (Rosa damascena), масло од ружи (Rosa damascena), масло од гераниум (Pelargonium graveolens), масло од лимон (Citrus limonum), екстракт од алое вера (еAloe barbadensis), масло од бодликава круша (Opuntia tuna), *цитрал, цитронелол, кумарин, г, ераниол *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Snežana 13/11/2020

Preubav serum! Nemam soodveten zbor da vi opisam kolku sum prezadovolna od serumov za lice. Serumot veke mi spaga vo prvite 5 proizvodi sto gi koristam od kaj vas:)
Must have proizvod


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.495ден / 45г
Gorgeous
Крем за лице
Балансирачки крем за здрав и младешки изглед на сите типови кожа

2.995ден / 45г
Best Seller
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
За сува и дехидрирана кожа, смирува омекнува, лесно и брзо се впива

795ден / 20г
Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.595ден / 45г
Cosmetic Lad
Крем за лице
Смирувачки, андиоксидантен и хидратантен (за и после бричење)

1.395ден / 45г
Enzymion
Крем за лице
Свеж, лесен и матирачки за масна кожа

1.395ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.395ден / 45г