Заштита на која можеш да се потпреш - регулира потење и обезмирисува

Aromaco

Цврст деодорант за тело

Aromaco

550ден

Овој цврст деодорант за тело е полн нежни, природни состојки кои ќе те освежат. Активирај ја моќта на апсорбирачката сода бикарбона и див лешник за контрола на потењето, а антибактериските оцет од камилица и разладувачкото пачули ќе остават сладок мирис. Замисли го овој деодорант како регуларен стик, но без сето непотребно пакување. Само протриј го под чисти суви пазуви и трк надвор!Состојки :


инфузија од див лешник (Hamamelis virginiana), пропилен гликол, натриум стеарат, оцет од камилица (Matricaria chamomilla), сода бикарбона, масло од пачули (Pogostemon cablin), *цитрал, *лимонен, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (5)

Миа 05/12/2020

Кога прочитав колку се штетни обичните дезодоранси решив да најдам подобра замена. Го пресеков на пола едно за мене едно за дечко ми. Го купив во јуни уште не е потрошено и испаѓа дека е поскапо да се купи обичен стик или дезодоранс.

Marinela 31/10/2020

Poubavo sredstvo za pod pazuvi nemam koristeno. Site stom ke go procitaat komentarov vednas da si go naracaat :)

Марко 27/04/2020

Веќе со години го користам. Мирис на испотено нема, одличен е.

Ana 13/04/2020

Кога еднаш ќе го пробате Аромако - you are not going back. Со месеци го користам и многу бавно се троши. Најдобра инвестиција досега.

Simona  04/04/2020

Eden od Lush proizvodite sto redovno gi koristam, super priroden i bezbeden deodorant so prekrasen miris na paculi


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

T'eo
Деодорант во прав
Одржете ја свежината во текот на целиот ден

595ден / 90г
Silky Underwear
Пудра за интимна нега
За кожа на која сите ќе и завидуваат

595ден / 60г
Sleepy dust
Пудра за тело
Сонувате за смирена кожа?

595ден / 70г