Свежо и слатко авокадо - супер храна за кожата

Avobath

Бомба за во када

Avobath

285ден

Парче

Гвакамолето е тајна состојка до неверојатно мека кожа со малку помош од свежото авокадо. Остани долго во бањата и овозможи си твојата кожа да го упие ова божествено хидрирање. Органско екстра девствено маслиново масло одлично завршува работа каде авокадото нема да постигне, а освежувачкото масло од лимонова трева го освежува умот и те ослободува од болки. Пушти ја оваа топка во бањата, опушти се и кога се чувствуваш подготвено излези и ќе видиш колку лесно можеш да ги совладаш сите предизвици!Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, свежо авокадо (Persea gratissima), органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), масло од ружино дрво (Aniba rosaeodora), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 19140:1, боја 42090:2, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ickle baby bot
Бомба за во када
Приспивна светло сина купка со лаванда

180ден / Парче
Goddess
Бомба за во када
Се колнам во добра бања

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
-50%
Hey! Hollywood!
Бомба за во када
Освежувачки пеперминт и празничен сјај

195ден 395ден

Limited Edition
-50%
Lord of Misrule
Бомба за во када
Топол спој од ванила, пачули и бибер

175ден 350ден

Blackberry
Бомба за во када
Боровинка за подобро расположение

280ден / Парче
Limited Edition
Vegan
-50%
You Shall Go To The Ball
Бомба за во када
Волшебен сјај и мирис на јагоди

195ден 395ден

Vegan
Peachy
Бомба за во када
А кој не сака вкусна и сочна праска?!

350ден / Парче
Deep Sleep
Бомба за во када
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г