Некој за тројно јак волумен?

Big

Морска сол шампон

Big

1.095ден

330г

Шампон полн волумен направен од морски алги и морска сол. Солта ја подигнува косата од коренот и дава добра структура, но и ја омекнува во комбинација со екстра девственото кокосово масло и морски алги полни протеини. Лимонот и зелениот лимон ќе дадат сјај бидејќи ги израмнуваат кутикулите на самото влакно - па така рефлектираат повеќе светлина. Нанеси мала количина на влажна коса и истриј добро до совршена пена.Состојки :


рачно набрана крупна морска сол, натриум лаурет сулфат, свежа инфузија од органски лимон (Citrus limonum), свежа морска вода, инфузија од морски алги (Fucus serratus), лаурил бетаин, свеж сок од органски зелен лимон (Citrus aurantifolia), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), масло од црвена сицилијанска мандарина (Citrus nobilis), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), абсолут од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, алфа-изометил ионен, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

ЕМИЛИЈА ЈОВАНОВСКА 30/07/2020

Најдобриот шампон кој прави неверојатен волумен на коса идентичен со оној кој се постигнува со морската сол и чиј мирис те враќа во спомени од летото и патувањата на море.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Rehab
Шампон
Детокс и терапија

595ден / 100г
Vegan
Jumping Juniper
Цврст шампон
Балансирање и одмастување на скалпот?

595ден / 55г
Round Tin
Метално кутивче - Тркалезно
Одлично е за чување на цврстите шампони

150ден / 20г
Vegan
Flyway Hair
Цврст шампон
За безобразно добра коса - смирен скалп и волумен

595ден / 55г
Vegan
Coconut Rice Cake
Цврст шампон
Кокос за жедна коса

595ден / 55г
Cork Pot
Кутивче од плута
Природно и биоразградливо

595ден / Парче
Seanik
Цврст шампон
Нека вашата коса биде здрава и бујна

595ден / Парче
Best Seller
Fairly Traded Honey
Шампон
Замбијски мед за здрава, хидрирана и сјајна коса

750ден / 110г