Морски ветер заробен во шише

Breath Of Fresh Air

Тоник за лице

Breath Of Fresh Air

495ден

Ова е најосвежувачкиот тоник за лице со екстракт од карагенен полн минерали и абсолут од ружи кој ја тонира и балансира кожата. Совршен е за употреба како освежувач во летните денови за разладување или во било кој период од годината кога ти е потребно освежување на лицето. Абсолутот од ружи ќе го намали црвенилото, а маслото од пачули ќе те разлади и делува затегнувачки на кожата.Состојки :


изворска вода, свежа морска вода, фер тргуван органски гел од алое вера (Aloe barbadensis), парфем, екстракт од карагенен (Chondrus crispus), абсолут од ружи (Rosa damascena), масло од пачули (Pogostemon cablin), масло од рузмарин (Rosmarinus officinalis), абсолут од морски алги (Fucus vesiculosus), *лимонен, *линалул, метилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Tea Tree Water
Тоник за лице
Длабинско чистење и освежување

495ден / 100г
Eau Roma Water
Тоник за лице
Моќта на цвеќето

495ден / 100г