Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

Celestial

Крем за лице

Celestial

1.495ден

45г

Трансформирај ја сувата кожа во ангелско мека со овој лесен крем за лице. Направен е од состојки за смирување и лесна хидратација на лицето кои се супер лесен заштитен слој за задржување на хидратацијата. Бадемите се богати со витамин Е за кој ја штити кожата од оштетување, а какао и шеа путерот ќе регенерираат и смират.Состојки :


вода од ванила (Vanilla planifolia), бадемово масло (Prunus dulcis), бадемово млеко (Prunus dulcis), глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстракт од свежи ливчиња од орхидеја (Dendrobium), цетеарил алкохол, стеаринска киселина, триетаноламин, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Ги измазнува линиите, ги намалува отоците и ја негува тенката кожа под очите

1.295ден / 45г
Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.595ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Cosmetic Lad
Крем за лице
Смирувачки, андиоксидантен и хидратантен (за и после бричење)

1.395ден / 45г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.395ден / 45г
Enzymion
Крем за лице
Свеж, лесен и матирачки за масна кожа

1.395ден / 45г
Skin's Shangri La
Крем за лице
За хидрирање, затегнување и регенерација на сувата и зрела кожа

2.495ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

795ден / 20г