Рајска кожа

Celestial

Крем за лице

Celestial

1.395ден

45г

Трансформирај ја сувата кожа во ангелско мека со овој лесен крем за лице. Направен е од состојки за смирување и лесна хидратација на лицето кои се супер лесен заштитен слој за задржување на хидратацијата. Бадемите се богати со витамин Е за кој се верува дека ја штити кожата од оштетување, а оридеите ќе регенерираат и смират.Состојки :


вода од ванила (Vanilla planifolia), бадемово масло (Prunus dulcis), бадемово млеко (Prunus dulcis), глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстракт од свежи ливчиња од орхидеја (Dendrobium), цетеарил алкохол, стеаринска киселина, триетаноламин, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Gorgeous
Крем за лице
Кога не сакаш да се задоволиш со просечното

2.995ден / 45г
Magical Moringa
Балзам за лице/Подлога за шминка
Најквалитетните состојки собрани во ова чудо од балзам!

1.695ден / 55г
Enzymion
Крем за лице
Рамнотежата е вратена

1.295ден / 45г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Магичен допир

1.195ден / 45г
Best Seller
Full Of Grace
Naked масло за лице - серум
Хранлив серум за лице

795ден / 20г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Интензивна хидратација

795ден / 20г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г