Ако сакате пина колада...

Coco Loco

Масло за туширање

Coco Loco

395ден

Парче

Ајде, немој да се срамиш од кокос!

Ова омекнувачко масло за туширање е тоа што ти е потребно кога светот полудува и сакаш да се смириш. Исчисти ја и омекни ја кожата со хидратантно масло од кокос и кокосово брашно со потекло од проекти за регенерација и конзервација во Индонезија. Со тропско трио од масло од бразилски портокал, крем од кокос и масло од лимонова трева ќе го почувствуваш сонцето како те грее во душа. (и можеби навистина ќе посакаш да се напиеш една добра пина колада) Дали спомнавме дека има кокос тука???


Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), кокамидопропил бетаин, восок од сончоглед (Helianthus annuus), кокосово брашно (Cocos nucifera), парфем, крем од кокос (Cocos nucifera), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), масло од семе од коријандер (Coriandrum sativum), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), титаниум диоксид, какао во прав (Theobroma cacao), бензил алкохол, *цитрал, кумарин, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Нина 05/12/2020

https://www.youtube.com/watch?v=TazHNpt6OTo ја пуштам и влагам под туш B-) Препорачувам за сува кожа!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Minamisoma
Масло за туширање
Нежно чистење, хидратација и најубав мирис

395ден / Парче