Нежно чистење, хидратација и најубав мирис

Minamisoma

Масло за туширање

Minamisoma

395ден

Парче
Во 2011 година градот Минамисома, мал град во областа Фукушима во северна Јапонија беше погоден од земјотресот Тохоку. Повеќето од граѓаните беа евакуирани и по пет години, во 2016 им беше дозволено да се преселат назад. На местото на нивните уништени оризови полиња, локалното население почна да расте репка. Овие растенија го отстрануваат цезиумот од почвата и нивните семки се прават во масло кое нема радијација и е безбедно за употреба. Маслото од репка од Фукушима го употребивме во ова масло за туширање со цел да ја омекнеме и хидрираме кожата, а додадовме и сок од лимон, како и масла од бергамот и олибанум за топол, сончев и цитрусен мирис. Пудрата од кинако - брашно направено од испечени соја семки ја остава кожата со најслаткиот мирис што постои.

Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), масло од јапонска репка (Brassica napus), кокамидопропил бетаин, восок од сончоглед (Helianthus annuus), парфем, масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), масло од литсеа кубеба, масло од олибанум (Boswellia carterii), свеж сок од лимон (Citrus limonum), кинако во прав (Glycine soja), куркума во прав (Curcuma longa), титаниум диоксид, амил цинемал, *цинамил алкохол, *цитрал, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Monika 01/12/2020

Интересно, можете да не ставате лосион или млеко за тело неколку дена, кожата си останува хидрирана и мека, особено мн добро ја омекнува грубата кожа


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Coco Loco
Масло за туширање
Ако сакате пина колада...

395ден / Парче