Кафе? Ја буди кожата, ексфолира и хидрира

Cup O' Coffee

Маска за лице и тело

Cup O' Coffee

695ден

150г

Веднаш зад аголот има виножито на небото. Па, ајде да испиеме уште една шоља кафе и да изедеме уште едно парче колач! Ако патиш по јак, темен, стимулирачки тип, тогаш напиј ја кожата со оваа маска полна инфузија од кафе. Разбуди се и освежи ја кожата со богатата арома на свежо зготвено кафе. Екстракт од печено какао, масла од ветиверт и коријандер се клучната комбинација за овој неодолив мирис. Нанеси на лицето и телото, остави ја 10-15 минути и истриј се со топла вода за да ја задоволиш потребата за кофеин.Состојки :


органски агаве сируп (Agave Tequilana), каолин, глицерин, инфузија од кафе (Coffea arabica), талк, мелено кафе (Coffea arabica), бентонит гел (Hectorite), парфем, масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), екстракт од печено какао (Theobroma cacao), масло од семе од коријандер (Coriandrum sativum), кафеин во прав, *кумарин, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (3)

Simona  04/04/2020

Super proizvod za pocetok na denot, mirisot na kafe gi budi moite setila so utrinskoto tushiranje a kozata mi ja pravi meka i so sladok miris

Lushqueen 02/04/2020

Супер лесна за употреба,преубаво мириса,кожата ја прави мека и нежна.Одлична е за некој што сака побогата хидратација и ужива во мирисот на кафе. ❤

Vesna 02/04/2020

Najubavata maska za lice I telo Sto ja imam koristeno cup of coffe.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Mask of Magnaminty Self-preserved
Маска за лице и тело
За длабински чиста и хидрирана кожа

695ден / 125 гр
Vegetarian
Best Seller
Ново
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Best Seller
Mask of Magnaminty
Маска за лице и тело
Освежувачка, темелна зелена магија!

695ден / 125г