Го сакаш јако?

Cup O' Coffee

Маска за лице и тело

Cup O' Coffee

695ден

395ден

150г

Веднаш зад аголот има виножито на небото. Па, ајде да испиеме уште една шоља кафе и да изедеме уште едно парче колач! Ако патиш по јак, темен, стимулирачки тип, тогаш напиј ја кожата со оваа маска полна инфузија од кафе. Разбуди се и освежи ја кожата со богатата арома на свежо зготвено кафе. Екстракт од печено какао, масла од ветиверт и коријандер се клучната комбинација за овој неодолив мирис. Нанеси на лицето и телото, остави ја 10-15 минути и истриј се со топла вода за да ја задоволиш потребата за кофеин.Состојки :


органски агаве сируп (Agave Tequilana), каолин, глицерин, инфузија од кафе (Coffea arabica), талк, мелено кафе (Coffea arabica), бентонит гел (Hectorite), парфем, масло од ветиверт (Vetiveria zizanoides), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), екстракт од печено какао (Theobroma cacao), масло од семе од коријандер (Coriandrum sativum), кафеин во прав, *кумарин, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Mask of Magnaminty
Маска за лице и тело
Освежувачка, темелна зелена магија!

395ден 695ден