Врвна нега и луксузна хидратација

Beauty sleep

Маска за лице и тело

Beauty sleep

695ден

125г

Луксузна маска во која што додадовме  лажичка од нашиот крем Gorgeous. Ќе ви помогне дури и да заспиете зошто содржи состојки од кои се направени соништата. 

Регенеративните масла помешани со билките ја смируваат кожата и ја прават како свила. 


Наполнете ја кадата, пуштете релаксирачка музика и нанесете ја маската. Легнете и опуштете се.


Вдишете длабоко од  маслото од нероли и дозволете им на валеријаната и вербената да делуваат. Ботаничкиот гел од ленено семе и дивизма со смирувачки мед и свежа емулзија од кокос и Gorgeous кремот се вистински благодет за кожата и за умот. Есенцијалните масла од лаванда и тонка ја смируваат кожата и ќе ви дадат спокој. 
Состојки :


Вербена и корен од валеријана екстрахирани во мед, глицерин, Декокција од дивизма и ленено семе, каолин, мелен органски азуки грав, медова вода од цвет од портокал, екстра девствено кокосово масло, бентонит гел, абсолут од цвет од портокал, масло од нероли, смола од мирта, масло од лаванда, бензоин смола, абсолут од тонка, масло од иланг иланг, органско масло од јојоба, органско екстра девствено маслиново масло, свеж кокос, илип путер, органско масло од авокадо, органско ладно цедено масло од семе од ноќниче, семе од ноќниче, масло од пченични никулци, свеж сок од лимон, свеж сок од ананас, свеж сок од портокал, органско ладно цедено масло од репка, вода (Aqua), титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, стеаринска киселина, третаноламин, цетерил алкохол, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *цинемал, *кумарин, *фарнесол, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 17200, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Limited Edition
Ден на вљубените
Confetti
Парфем
Градина со љубичици и рози

1.495ден / 30мл
Ново
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Ново
Vegan
Wing it
Четка за туш
Само повлечете линија

595ден / Парче
Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г