За сува и дехидрирана кожа, смирува омекнува, лесно и брзо се впива

Full Of Grace

Naked масло за лице - серум

Full Of Grace

795ден

20г

Длабоко хидрирачки серум за лице во цврста форма кој лизга по лицето оставајќи ја кожата обновена. Создадовме потхранувачка мешавина од масла и портабело печурки поради нивните витамини и минерали што ја штитат кожата, а синото масло од камилица и каламин глината во прав ќе ја смират кожата, а глината исто така ќе ја исконстролира масленоста на лицето. Само загреј го помеѓу прсти или пролизгај по лице како плочка за масажа, дозволувајќи му на серумот да се растопи и сите хранливи состојки добро да се впијат. За дополнителен третман измасирај се добро додека не се упие.


Состојки :


мурумуру путер (Astrocaryum Murumuru), каламин во прав, купуаку путер (Theobroma grandiflorum), инфузија од свежи ливчиња од ружи (Rosa damascena), органско бадемово масло (Prunus dulcis), парфем, свежи портабело печурки (Agaricus bisporus), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), ружино масло (Rosa damascena), масло од тагета (Tagetes minuta), *бензил бензоат, *бензил цинамат, *цитрал, *цитронелол, *фарнесол, *гераниол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (3)

Monika 01/12/2020

Смалува иритации, не се упива премногу брзо затоа е одлично за да си го нанесете пред спиење, ќе си се разбудите со освежена еластична кожа ^^

Galena 05/05/2020

Неверојатно е како за само неколку дена ми го смирува црвенилото на лицето со кое си имав потешкотии долго време. Топло го препорачувам за оние со осетлива кожа!

Ivana 13/02/2020

Ovoj serum e se sto e potrebno da sakate povtorno da si go poglednete Vaseto lice vo ogledalo. Lush imaat nesto sto nitu edna druga kozmeticka linija ne go poseduva. Zatoa se bezvremeni


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Gorgeous
Крем за лице
Балансирачки крем за здрав и младешки изглед на сите типови кожа

2.995ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.495ден / 45г
Skin's Shangri La
Крем за лице
За хидрирање, затегнување и регенерација на сувата и зрела кожа

2.495ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

795ден / 20г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Ги измазнува линиите, ги намалува отоците и ја негува тенката кожа под очите

1.295ден / 45г
Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.595ден / 45г
Enzymion
Крем за лице
Свеж, лесен и матирачки за масна кожа

1.395ден / 45г