Олеснување за најработливите раце

Handy Gurugu

Крем за раце

Handy Gurugu

695ден

100г

Почасти ги своите работливи раце со овој густ крем полн шеа путер, путер од кикирики, путер од индиски орев и путер од бадем кои се измешани со семе од тиква и инфузија од ружина вода и абсолут од ружи за намалување на црвенилата и хидратација. Ноќничето ја смирува кожата, а синото масло од камилица е антисептик додека свежиот сок од лимон ја освежува кожата. Нанеси добар слој навечер и воодушеви се од магијата следното утро.
Состојки :


ружина вода (Rosa damascena), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), глицерин, стеаринска киселина, органско бадемово масло (Prunus dulcis), триетаноламин, свеж сок од органски лимон (Citrus limonum), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), абсолут од ружи (Rosa damascena), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), органско масло од ноќниче (Oenothera biennis), органски путер од кикирики (Arachis hypogaea), органски путер од семки од тиква (Cucurbita), органски путер од индиски ореви (Anacardium occidentale), органски путер од бадеми (Prunus dulcis), тинктура од бензоин (Styrax benzoin), цетерил алкохол, екстракт од дабова мов (Evernia Prunastri), *цитронелол, *кумарин, *гераниол, *бензил бензоат, *лимонен, *линалул, алфа-изометил ионен, хидроксицитронелал, парфем, хлорофилин (CI 75810), метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Ivana 13/02/2020

Najkvalitetnata krema za race sto ja koristam vekje 4 godini.
Nikogas nema da napravam kompromis so ovaa krema, a Vasite race ke vi bidat dozivotno blagodarni koga cesto bi se druzele so Handy Gurugu-to


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Sweet wild orange
Балсам за раце
Цитрусен балсам за врвно омекнување

695ден / 100g
Helping Hands
Крем за раце
Чудата постојат и за преморените раце

695ден / 100г
Limited Edition
Lovely
Балсам за раце
Лесна цветна хидратација

695ден / 100g
Lemony Flutter
Путер за кутикули
Измазни ги најгрубите делови

595ден / 50г