Цитрусен балсам за врвно омекнување

Sweet wild orange

Балсам за раце

Sweet wild orange

695ден

100g

Овој лесен балсам е направен со мешавина од хранливо бадемово масло, кокосово масло и глицерин за хидратација и смирување на сува кожа. Освежителниот мирис на маслото од сладок див портокал ќе ве насмее, додека мелемот брзо се впива со немрсен финиш. Зарем не ви се допаѓа кога рацете ви мирисаат на свежо излупени портокали?


Како да се користи:

Намачкајте го овој балсам на вашите дланки и втријте го за да омекне и хидрира, одвојувајќи миг да уживате во возбудливиот мирис на цитрус.


Состојки :


Fair Trade Organic Aloe Vera Gel, Water (Aqua), Squalane, Stearic Acid, Glycerine, Sweet Wild Orange Oil, *Limonene, Cetearyl Olivate & Sorbitan Olivate, Almond Oil, Extra Virgin Coconut Oil, Organic Macadamia Nut Oil, Fair Trade Shea Butter, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Soya Oil, Sodium Alginate, Wheatgerm oil, Paprika Oleoresin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, *Citral, *Linalool

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lemony Flutter
Путер за кутикули
Измазни ги најгрубите делови

595ден / 50г
Limited Edition
Lovely
Балсам за раце
Лесна цветна хидратација

695ден / 100g
Helping Hands
Крем за раце
Чудата постојат и за преморените раце

695ден / 100г
Best Seller
Handy Gurugu
Крем за раце
Олеснување за најработливите раце

695ден / 100г