Парче торта

Key Lime Pie

Балзам за усни

Key Lime Pie

595ден

12г

За усни вкусни како топло парче пита! Ова слатко со вкус на зелен лимон ќе го задоволи и другиот крај на твоите бакнежи. Протриј врз усните и почувствувај ги путерите кои ја хранат кожата на усните. Пакување кое можеш да го носиш насекаде во џеб за хидратација по итна постапка.Состојки :


бадемово масло (Prunus dulcis), восок од кокос (Cocos nucifera), канделила восок (Euphorbia cerifera), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), восок од сончоглед (Helianthus Annuus Seed Wax), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), арганово масло (Argania spinosa), глицерин, *лимонен, цетерил алкохол, масло од црвена сицилијанска мандарина (Citrus Nobilis), титаниум диоксид, калциум натриум боросиликат, кајал оксид, *цитрал, арома, боја 47005:1, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Funfetty Cake
Пилинг за усни
Шарени шеќерни мрвици

495ден / 25г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г