Кремаст коктел од кокос и зелен лимон

Lime Bounty

Путер за тело

Lime Bounty

695ден

Возбудливите ноти на Персиски зелен лимон се тука заедно со густиот шеа путер и лимонова мирта за да ја направат вашата кожа сјајна и неодоливо мека. Нанесете го овој густ и кремаст путер по целото тело за длабинска хидратација наутро или навечер. 

Иако овој путер е погуст од другите лосиони од нашата колекција, тој се абсорбира зачудувачки брзо во кожата.

Со два тропски путери во својот состав- купуаку и мурумуру, Lime Bounty е совршен за да ја направи вашата кожа мазна како свила.


Состојки :


вода, органско екстра девствено маслиново масло, Екстракт од кокос, фер тргуван шеа путер, фер тргуван органски какао путер, екстра девствено кокосово масло, мурумуру путер, парфем, пропилен гликол, стеаринска киселина, купуаку путер, третаноламин, персиско масло од зелен лимон, масло од грејпфрут, масло од лимонова мирта, цетерил алкохол, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 45350, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.295ден / 240г
Vegan
Best Seller
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Best Seller
Sleepy Lotion
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г