За екстремни должини

Lush Lashes

Маскара

Lush Lashes

995ден

Парче

Lush Lashes е нашата сосема нова, ептен црна маскара која ги искористува придобивките од природните состојки за негување на трепките и за да овозможи волумен и екстремни должини!


Како се користи:

Едноставно нанесете со четката на трепките за лесен, природен изглед или ставете неколку слоја од оваа нежна формула сè додека не го постигнете посакуваниот волумен.Состојки :


инфузија од свежа пченична трева (Triticum vulgare), вода (Aqua), поливинилпиролидон (PVP), стирен/акрилати/амониум метакрилат кополимер, восок од репка (Brassica napus), стеаринска киселина, екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), карнауба восок (Copernicia cerifera), пчелин восок (Cera alba), третаноламин, арапска гума (Acacia senegal), глицерил стеарат SE, масло од рузмарин (Rosmarinus officinalis), бутилен гликол, феноксиетанол, натриум лаурет сулфат, каприлил гликол, C11-15 парет-7, калиум сорбат, тетранатриум ЕДТА, бензил алкохол, CI77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Ново
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

695ден / 100г
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Ново
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче
Ново
Los Angeles
Кармин
Безвременска црвена

695ден / Парче