Ледена свежина и воздишки од среќа

Magic Crystals

Пилинг за туширање

Magic Crystals

895ден

Магијата не секогаш се случува кога ќе замавнеме со волшебното стапче, може да започне и со отварање на капачето на кутијата!

Скокнете под туш, пуштетеја топлата вода да танцува околу вас и земете од производот. Загревачкото масло од анис помешано со Епсом сол стимулира и ја полира кожата, додека свежиот рузмарин и инфузијата од жалфија ја чистат и тонираат кожата. откога се ќе исплакнете ќе го почувствувате ефектот на кристалите од ментол и маслата од пеперминт и спеарминт, магичен ефект. 


Состојки :


епсом соли (Magnesium Sulfate), фина морска сол, натриум лаурет сулфат, натриум кокоамфоацетат, парфем, инфузија од свежо нане (Mentha piperita), инфузија од свеж рузмарин (Rosmarinus officinalis), инфузија од свежа жалфија (Salvia officinalis), пропилен гликол, кристали од ментол, масло од пеперминт (Mentha piperita), масло од спеарминт (Mentha spicata), масло од анасон (Illicium verum), млечна киселина, титаниум диоксид, лаурил бетаин, *лимонен, боја 17200, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Monika 01/12/2020

Единствениот спас кога надвор е 40С, кристалите од ментол многу оладуваат и инстантно те освестува и освежува,пошто свежината останува некое време, ви го препорачувам за летни денови


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
Ново
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

595ден / 90г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г