Simply the zest!

Orange

Пилинг за туширање

Orange

895ден

Кога станува збор за свежи состојки: не фрламе ништо - дури и кората! Овој цитрусен пилинг е направен со морска сол која ќе ги истрие мртвите клетки од телото и ќе ја остави кожата мека и мазна. Плус, содржи сок од портокал, разведрувачки масла и восок од кора од портокал за сјај што ќе го запаметиш. Грабни количина производ со дланката, триј го во мали кружни движења и затегни ја кожата на целото тело додека уживаш во ароматерапијата што го подобрува расположението. Потоа исплакни, и готово!


Како се користи: Совршениот портокал. Нанеси на кожа, масирај во кружни движења и исплакни. Се користи на мокра кожа за нежно полирање, или на сува кожа за добро триење. Нашата морска сол е рачно собрана во Португалија. Повремено овој процес остава мали несовршености кои можеш да ги забележиш покрај интензивната портокалова боја.


Состојки :


фина морска сол, инфузија од свежа кора од портокал, натриум лаурет сулфат, натриум кокомпацетат, *лимонен, свеж сок од портокал, масло од црвена сицилијанска мандарина, масло од тангерина, масло од бергамот, восок од кора од портокал, млечна киселина, лаурил бетаин, *цитрал, *линалул, парфем, боја 15510

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

595ден / 90г