За неизмерно сјајна коса.

Montalbano

Цврст шампон за коса

Montalbano

595ден

55г

Одличен за коса која се чувствува малку досаднo: ова медитеранско чудо го зголемува сјајот, додава суптилен волумен, го чисти вашиот скалп и остава свеж мирис на лимон и рузмарин.

Монталбано е направен со масло од сицилијански лимон за истакнување на прамените, сок од лимон и свежи маслинки кои ќе ја направат косата да блесне како дијамант од коренот до врвовите. Го збогативме овој шампон со рузмарин за да го остави скалпот чист и смирен а косата да мириса на свежа лимонада со гранче рузмарин.


Како да се користи:
Кога животот ви дава лимони, преточете ги во шампон за сјајна коса. Распенете по целата влажна коса, масирајте го скалпот и потоа исплакнете.

Како да се чува: 
Оставете го настрана на ладно и суво место помегу употреби. Ќе трае до 90 миења на косата!Состојки :


Sodium Lauryl Sulfate, Green Olives, Sicilian Lemon Oil, Fresh Lemon Juice, Fresh Lemon Peel, Popping Candy, Lemon Peel, Lemon Slice, Rosemary Absolute, Lemon Myrtle Oil, *Citral, *Geraniol, *Limonene, Perfume, Gardenia Extract

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар