Слатко чистење со хидратантен кокос.

Polar Bear

Сапун за тело

Polar Bear

350ден

90г

Незаборавна мешавина од кокос и нане за божиќно освежување!

Без разлика дали е кокосовото масло кое ја омекнува кожата, смирувачкото кокосово млеко во прав или хидратантната кокосова вода, може да кажеме дека воопшто не заштедивме на оваа троска состојка! Ако тоа не е доволно, додадовме еден тон мега-хидратантен какао путер заедно со неодолива комбинација на масла од бразилски портокал и пеперминт кои дефинитивно ќе те разбудат и освежат.


Како се користи: Истриј се по цело тело и прекриј се во кокос, па убаво исплакни.


Начин на чување: На суво и ладно место пред да се почувствуваш подготвено да го ставиш ова мече на твоето омилено место до кадата.Состојки :


вода (Aqua), екстра девствено кокосово масло, глицерин, пропилен гликол, натриум хидроксид, фер тргуван органски какао путер, кокосово млеко во прав, органска кокосова вода, органско рицинусово масло, парфем, титаниум диоксид, масло од бразилски портокал, бензоин смола, масло од луто нане, лимонска киселина, сода бикарбона, *цитрал, изоеугенол, *лимонен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

495ден / 95г
Limited Edition
Golden Pear
Сапун за тело
Земи си една круша

395ден / 100г
Limited Edition
Shooting Stars
Сапун за тело
Миризлива комета!

295ден / 100г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Ново
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г