Запознајте ја вредната пчеличка!

Scrubee

Путер со пилинг за туширање

Scrubee

695ден

100г

Можеби изгледа како нежен пилинг поради тоа што е полн со хидратантниот мед и омекнувачкиот какао путер, но не ја потценувајте неговата сила за полирање! Тој е спакуван заедно со мелени бадеми за нежна но ефикасна ексфолијација. 


Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), мелена кора од кокос (Cocos nucifera), парфем, мед, мелени бадеми (Prunus dulcis), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), амил цинемал, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Milka Puharikj Djartovska 10/06/2021

Pcelkava e zakon!Dobivas piling i meka koza. Polna e so puteri koi davaat hidratacija na kozhata.Nemav potreba da stavam losion posle tusiranje

Нина 11/12/2020

Кожата никогаш не ми била помека и помазна :o Го обожавам!


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

695ден / 90г
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Ново
Co-mingle
Пилинг за туширање
Пилинг од бамбус и арома на лаванда

895ден / Парче