Нежно измазнување

Shaved ice

Сапун за бричење

Shaved ice

595ден

70г

Откачете ги четката и сапунот за бричење и заменете ги со нешто целосно позадоволувачко. Смирувачко овесно млеко, ружина вода и маслионово масло помагаат жилетот да лизга по кожата, без да предизвика црвенила и одржувајќи ја еластичноста на кожата. Може да се користи на било кој дел од телото каде сакате убава и мазна кожа. 


Начин на користење:

Нанеси слој врз брадата или каде и да сакаш на телото да отстраниш влакна, избричи се и не заборавај често да го плакнеш бричот под топла вода.Состојки :


овесно млеко, ружина вода, органско екстра девствено маслиново масло, фер тргуван органски какао путер, глицерин, стеаринска киселина, цетерил алкохол, парфем, третаноламин, масло од нероли од Либан, ружино масло, абсолут од дабова мов, масло од сандалово дрво, кристали од ментол, активен јаглен, тинктура од бензоин, бензил салицилат, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Prince
Крем за бричење
Немора да си принц за да ја користиш, но ќе се чувствуваш како таков

595ден / 100г
Dirty
Крем за бричење
Без боцкање

595ден / 100г