Задоволна, еластична кожа

Skin Drink

Крем за лице

Skin Drink

1.495ден

45г

Изгасете и ја жеддта на кожата со овој крем полн со хранливи масла и путери, авокадо, алое вера и мирис на нероли. Формира лесна бариера која ја заштитува кожата од надворешните влијанија што го прави идеален за сите годишни времиња и е особено добар за смирување на кожата и ја прави да се чувствува поеластична. Резултатот е производ кој се однесува како пијалок за вашата кожа, оставајќи ја мека, матирана, хидрирана и спремна за сите надворешни предизвици.


Состојки :


вода (Aqua), фер тргувано органско масло од сусам (Sesamum indicum), инфузија од свежи ливчиња од ружи (Rosa centifolia), свежо авокадо (Persea gratissima), бадемово масло (Prunus dulcis), пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина, цетерил алкохол, екстракт од алое вера (Aloe barbadensis), фер тргуван органски алое вера гел (Aloe barbadensis), масло од семе од ноќниче (Oenothera biennis), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), абсолут од ружи (Rosa damascena), третаноламин, *гераниол, *фарнесол, *лимонен, *линалул, *цитронелол, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Teodora 22/05/2020

Edinstvena krema koja mi pomaga so suvata koza na liceto. Presrekna sum sto ja otkriv.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Gorgeous
Крем за лице
Кога не сакаш да се задоволиш со просечното

2.995ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Интензивна хидратација

795ден / 20г
Skin's Shangri La
Крем за лице
Хармонична и среќна кожа

2.495ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Рајска кожа

1.395ден / 45г
Vegan
Light Touch
Naked масло за лице
Кажете и збогум на масната кожа

795ден / 20г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.295ден / 45г
Magical Moringa
Балзам за лице/Подлога за шминка
Најквалитетните состојки собрани во ова чудо од балзам!

1.695ден / 55г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Магичен допир

1.195ден / 45г