За хидрирање, затегнување и регенерација на сувата и зрела кожа

Skin's Shangri La

Крем за лице

Skin's Shangri La

2.495ден

45г

Однесете ја вашата кожа на повисоко ниво со овој богат, свиленкаст крем што ја заштитува од надворешниот свет. Особено е добар во зима или како ноќен крем. Користевме база од пет хранливи масла, додадовме какао путер и пчелин восок. Сите овие состојки придонесуваат за длабока хидратација на кожата. Потоа додадовме вода од “Унгарска Кралица” (рузмарин потопен во вотка) која е многу позната по нејзините разубавувачки квалитети и антиоксидантни својства.


Состојки :


вода од унгарска кралица, фер тргувано бадемово масло (Prunus dulcis), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), свеж сок од пченица (Triticum vulgare), морски алги (Fucus serratus), фер тргуван органски алое вера гел (Aloe barbadensis), глицерин, стеаринска киселина, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), цетерил алкохол, органско ладно цедено масло од семе од ноќниче (Oenothera biennis), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), масло од пченични никулци (Triticum vulgare), пчелин восок (Cera alba), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), абсолут од лист од темјанушка (Viola odorata), ланолин, третаноламин, *бензил саликилат, *гераниол, *бензил бензоат, *фарнесол, *линалул, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Cosmetic Lad
Крем за лице
Смирувачки, андиоксидантен и хидратантен (за и после бричење)

1.395ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Gorgeous
Крем за лице
Балансирачки крем за здрав и младешки изглед на сите типови кожа

2.995ден / 45г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Ги измазнува линиите, ги намалува отоците и ја негува тенката кожа под очите

1.295ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.495ден / 45г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.395ден / 45г
Enzymion
Крем за лице
Свеж, лесен и матирачки за масна кожа

1.395ден / 45г
Best Seller
Vanishing Cream
Крем за лице
Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

1.595ден / 45г