Сакам бомбони!

Snow fairy

Спреј за тело

Snow fairy

1.995ден

200мл
Ова е вистинската работа за добрите вили, самовили и за останатите волшебни суштества на кои им е потребна малку сладост во животот. Потребно е само мала количина од овој спреј за да се телепортирате во вашата омилена слаткарница кога и да посакате. Напрскајте се со магија и завијте се со мирис на шеќерна волна и гума за џвакање. P.S. За време на изработката на овој спреј ниедна вила не беше повредена!

Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), Fragrance, глицерин, алфа-изометил ионен, персиско масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), синтетички мошус (Ethylene Brassylate), *цитрал, *лимонен, *линалул .

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Миа 05/12/2020

Го обожавам! Пред спиење прскам на перница и сонувам самовили xD


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Best Seller
Dirty
Спреј за тело
Хербален, дрвенаст, минт

1.495ден / 200мл
Vegan
Plum Rain
Спреј за тело
Османтус, сливи и мандарини

1.795ден / 200мл
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол, сончев цитрус

1.495ден / 200мл
Vegan
Best Seller
Twilight body spray
Спреј за тело
Смирувачка магла од лаванда

1.495ден / 200мл
Let the good times roll
Спреј за тело
Карамелизирани пуканки и шеќерен колач

1.495ден / 200мл
Vegan
Zesty
Спреј за тело
Зелен лимон и темјан за остри и свежи ноти

1.495ден / 200мл