Заборавете на проблемите со Т-зоната и акните

Vanishing Cream

Крем за лице

Vanishing Cream

1.595ден

45г

Лесна, брзовпивачка крема за комбинира до масна кожа и за проблематична Т-зона.

Совршено смирувачка и за кожа со акни и отворени пори.

Нашиот лесен навлажнувачки Vanishing Cream содржи балансирачки апсолут од лаванда, див лешник кој што ги затегнува порите и масло од семки од грозје кое исклучителлно ја омекнува и го подобрува квалитетот на кожата. Кремот е доволно лесен за да може да го употребувате 2 пати на ден, за чиста и мека кожа.


Состојки :


инфузија од ленено семе (Linum usitatissimum), вода (Aqua), ружина вода (Rosa damascena), медова вода со лаванда (Lavandula angustifolia), органско ладно цедено масло од репка (Vitis vinifera), мед, стеаринска киселина, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), екстракт од див лешник (Hamamelis virginiana), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), цетерил алкохол, триетаноламин, масло од камелија (Camellia oleifera), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), масло од нероли (Citrus Aurantium amara), масло од гераниум (Pelargonium graveolens), глицерин, тинктура од бензоин (Styrax benzoin), *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Stefani 02/04/2020

GAME CHANGER !!!Celoto sovrshenstvo na svetot sobrano vo edna krema,odlichna e za sekojdnevna upotreba,se vpiva vednash, smiruva crvenila iritacii i akni,super lesna podloga za pred nanesuvanje na pudra.

Ivana 13/02/2020

Idealna hidratantna krema za cuvstvitelna koza. Go preporacuvam kako edno od sovrsenite proizvodi za nega na lice na Lush.
Lushovci bravo!!!!


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Argan
Naked масло за лице
Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

795ден / 20г
Skin's Shangri La
Крем за лице
За хидрирање, затегнување и регенерација на сувата и зрела кожа

2.495ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.495ден / 45г
Cosmetic Lad
Крем за лице
Смирувачки, андиоксидантен и хидратантен (за и после бричење)

1.395ден / 45г
Enzymion
Крем за лице
Свеж, лесен и матирачки за масна кожа

1.395ден / 45г
Gorgeous
Крем за лице
Балансирачки крем за здрав и младешки изглед на сите типови кожа

2.995ден / 45г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.395ден / 45г