Watermelon sugar high

Watermelon sugar

Пилинг за усни

Watermelon sugar

495ден

25г

Доколку копнеете по жешки летни ноќи и слатка лубеница, го имаме лекот.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- сладок вкус на лубеница.

- неодоливо меки усни.


Како се користи: Земете мала количина на вашиот прст нанесете ја на усните и нежно протријте. Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба, јаворов путер, масло од семка од овес, масло од семка од лубеница, масло од бергамот, ружино масло, лимонска киселина, титаниум диоксид, калциум натриум боросаликат, синтетички флуорфлогопит, калај оксид, цитронелол исоеугенол, *лимонен, *линалул, вкус, боја 77491, боја 15850:1, боја 45410:1, боја 19140:1, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Confetti
Парфем
Градина со љубичици и рози

1.495ден / 30мл
Ново
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Follow the white rabbit
Шумлива купка
Цитрусно виножито

250ден / Парче
Ново
Vegan
Wing it
Четка за туш
Само повлечете линија

595ден / Парче
Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Шумлива купка
Слатко и овошно задоволство

350ден / Парче
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче