Watermelon sugar high

Watermelon sugar

Пилинг за усни

Watermelon sugar

495ден

25г

Доколку копнеете по жешки летни ноќи и слатка лубеница, го имаме лекот.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- сладок вкус на лубеница.

- неодоливо меки усни.


Како се користи: Земете мала количина на вашиот прст нанесете ја на усните и нежно протријте. Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба, јаворов путер, масло од семка од овес, масло од семка од лубеница, масло од бергамот, ружино масло, лимонска киселина, титаниум диоксид, калциум натриум боросаликат, синтетички флуорфлогопит, калај оксид, цитронелол исоеугенол, *лимонен, *линалул, вкус, боја 77491, боја 15850:1, боја 45410:1, боја 19140:1, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче