Шеќерна волна на усните

Bubblegum

Пилинг за усни

Bubblegum

495ден

25г

Спремете ги усните, нека после овој пилинг бидат меки а карминот лесно и мазно да се нанесува.

Само земете малку на прст и протријте, ексфолирачкиот шеќер и омекнувачкото масло од јојоба ќе ги отсвтранат сите суви кожички и ќе ги омекнат усните.

Единствено нешто што ќе остане на вашите усни е мекоста.


Состојки :


рицинусов шеќер, масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), бомбони, органско девствено масло од сливи (Prunus domestica), арома, лимонска киселина, титаниум диоксид, пченкарен густин (Zea mays), синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, *линалул, боја 77491, боја 42090:1, боја 45430:1, боја 45410, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г