Ослободи го твојот внатрешен Огар!

Shrek Swamp

Бомба за во када

Shrek Swamp

495ден

Парче

Не биди Farquaad! Потони во твоето сопствено мочуриште за капење со богатиот и длабок мирис на чоколадо измешан со освежително нане и зачинети ноти на пеперминт, розова пиперка и ванила.

Можеби е мочурлив, но мешавината од расул кал, дабова мов и алги ќе ја остави вашата кожа да се чувствува неодоливо мека и негувана.


Како се користи:

Сакаш да се препуштиш на врвната грижа на Шрек? Кога чувствуваш потреба да создадеш вистинско мочурливо доживување, наполни ја кадата со топла вода и само спушти ја оваа прекрасна бомба за капење.


Како се чува:

Чувајте ја оваа бомба некаде на ладно и суво место. 


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Cocoa Powder, Dipropylene Glycol, Pine Oil, Vetivert Oil, Peppermint Oil, Cocoa Absolute, Carrageenan Extract, Fuller's Earth, Rhassoul Mud, Arame Seaweed, Water (Aqua), Dried Oakmoss, Charcoal powder, Sodium Coco Sulfate, *Benzyl Benzoate, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 47005:1, Colour 42090:2, Colour 45350

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Dreidel, Dreidel, Dreidel
Бомба за во када
Овошно-цветео уживање

395ден / Парче
Unicorn Poop
Бомба за во када
Разбуди ја имагинацијата

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Blooming Beautiful Orange Blossom
Бомба за во када
Весел, сладок и возбудлив портокал

395ден / Парче
Dragon's Egg
Бомба за во када
Доаѓа зима...

295ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Big Squeeze
Бомба за во када
Зашеметувачка цветна прегратка

395ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Whispering Heart
Бомба за во када
Шепнете ја желбата на вашето срце

395ден / Парче
Best Seller
Intergalactic
Бомба за во када
Диско од вселената

395ден / Парче
Goddess
Бомба за во када
Се колнам во добра бања

350ден / Парче