Огномет од бои овој Божиќ

Magical Santa

Бомба за во када

Magical Santa

430ден

230ден

Парче

Слатка и цитрусна мешавина од масла од сицилијански лимон и ружино дрво за нежен мирис, додека свежиот сок од цвекло и малина заедно со куркумата во прав му даваат на овој производ прекрасни, природни бои.

Овие волшебни дедо мразовци сигурно ќе се најдат во многу чорапи ширум светот овој Божиќ!


Состојки :


Натриум бикарбонат, лимонска киселина, масло од сицилијански лимон, масло од ружино дрво, масло од лимонова мирта, скроб од ориз, сок од цвекло во прав, малина во прав, ладно цедено масло од семе од морков, куркума во прав, вода, титаниум диоксид, пченкарен скроб, тартар крем, дипропилен гликол, натриум коко сулфат, кокамидопропил бетаин, синтетички флуорфлогопит, калај оксид, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалол, парфем, боја45410, боја47005:1, боја17200, боја45410:1, боја15985:1, боја19140:1, боја14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Bohemian
Сапун за тело

295ден / 100
Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

425ден / 100г
Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

595ден / 70г
Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

150ден 295ден

Lord of Misrule
Сапун за тело
Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

215ден 430ден