Густ балсам за богата хидратација

Repeat

Балсам за стапала

Repeat

650ден

50г

За негувани и меки стапала, додате го овој балсам во вашата рутина за нега на тело. Содржи масла од јојоба и рицинус кои ќе ги омекнат сувите делови, а восокот од кора од портокал ќе ја задржи влажноста на кожата подолг период. Со освежувачко масло од црвен портокал кој ќе ја обнови кожата од прстите до петите и ќе ги остави сочни и слатки.


Како се користи:

Мала количина е доволна, и за само неколку апликации, кожата на стапалата ќе се обнови и ќе биде мазна на допир. Нанесете околу ноктите на стапалата, испукани пети и други суви делови. 


Состојки :


органско масло од јојоба, органско рицинусово масло, глицерин, канделила восок, восок од кора од портокал, восок од сончоглед, Organic Blood Orange Oil, *лимонен, масло од тагета, екстракт од црвен пипер, *цитрал, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

T For Toes
Пудра за стапала
Затреперете од свежина

495ден / 60г
Pumice Power
Сапун и пилинг за стапала
За лесни чекори и негувани стапала

350ден / 70г
Pink Peppermint
Лосион за нозе и стапала
Ревитализира и намалува отоци

1.195ден / 225г