Во светот на бајките

Snow Fairy

Лосион за тело

Snow Fairy

795ден

Нашата Божиќна желба се исполни ! 

Овој сладок, розев лосион го има нашиот сакан мирис од Snow Fairy колекцијата, но тоа не е се. Овој лосион за тело е исклучително внимателен со вашата кожа. Основата е овесно млеко што го прави да биде одличен избор и за оние со чувствителна кожа и секако, за нашите најмали. Дополнително додадовме и корен од бел слез и многу какао путер за екстра омекнување.

Дозволете и на нашата магија да се погрижи за вас и уживајте во најмека кожа до сега.


Мириса на: слатка, шеќерна волна и бонбони.


Состојки :


овесно млеко, бадемово масло, корен од бел слез, органско масло од јојоба, глицерин, фер тргуван какао путер, стеаринска киселина, органско масло од илипе путер, триетаноламин, масло од персиски лајм, вода, титаниум диоксид, синтетички мошус, цетеарил алкохол, пропилен гликол, калциум содиум боросиликат, тин оксид, алфа изометил јонон, *цитрал, *лимонен, парфем, боја45410:2, боја45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.295ден / 240г
Vegan
Best Seller
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Best Seller
Sleepy lotion
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Karma Kream
Лосион за тело
Хидратација, освежување и многу позитивна енергија

1.395ден / 225г
Vegan
Lime Bounty
Путер за тело
Кремаст коктел од кокос и зелен лимон

695ден / 95г
Limited Edition
Once Upon A Time
Лосион за тело
Омекнувачка свежина

795ден / 100г
Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Ново
Biomic self-preserving
Лосион за тело
Грижете се за целото тело

695ден / 100 гр