За чувствителна кожа и лесна хидратација

Angels On Bare Skin

Свеж чистач за лице

Angels On Bare Skin

695ден

100г

Добитната комбинација за рајско мека кожа: балансирачката лаванда се преплетува со регенерирачкото сино масло од камилица и богатата каолин глина. Овој добар собир од релаксирачка лаванда, ружи и камилица е инспирирана од антички рецепт. За среќа, на некој му текнало да го запише. Добро измелените бадеми ексфолираат додека лавандата и ружите ја смируваат кожата. Кога ќе додадеш вода на мелените бадеми добиваш смирувачко бадемово млеко кое ќе ја зачува кожата.

Штипни од овој чистач и со малку вода направи паста во дланката, а кога ќе те задоволи текстурата почни да масираш по цело лице, а дури и тело, пред нежно да исплакнеш.


 


Состојки :


мелени бадеми (Prunus dulcis), глицерин, каолин, вода (Aqua), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), абсолут од ружи (Rosa damascena), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), масло од невен (Tagetes minuta), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), цветови од лаванда (Lavandula angustifolia), *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Milka Puharikj Djartovska 10/06/2021

Predobar chistac za lice..100% priroden

Maggie 17/01/2021

Чистачот како чистач е одличен. Ја остава кожата мека и хидрирана. Како и да е, не би го купила повторно затоа што мирисот на чистачот не ми се допадна.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

7 to 3
Туфер за чистење на лице
Биоразградлив чистач за лице

150ден / Парче
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Ново
Vegan
Aloe bamboo
Свеж чистач за лице
За нежна ексфолиација и потхранување на кожата

695ден / 75г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г