Длабински чистење, смирување и омекнување

Aqua Marina

Свеж чистач за лице

Aqua Marina

695ден

100г

Богат чистач за лице и тело со морски алги полни минерали и каламин глина која ги впива вишокот масла и те остава со светнат тен. Ги користиме каолин и каламин глините за апсорпција на вишокот масла и добро чистење на кожата, а додадовме и алое вера да дадеме баш доволно хидратација. Гелот од ирска мов (вид на морски алги) е полн регенерирачки минерали и витамини, па дури си дозволивме да додадеме морска сол за неежна ексфолијација.Состојки :


глицерин, каламин во прав, каолин, гел од ирска мов (Chondrus crispus), фер тргуван органски гел од алое вера(Aloe barbadensis), фина морска сол, нори морски алги (Algae), масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), масло од пачули (Pogostemon cablin), екстракт од карагенен (Chondrus crispus), бутилфенил метилпропионал, хексил цинамал, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

lushlover 02/04/2020

PROBLEM SOLVER!!!
Најдобар производ што го имам пробано за чувствителна кожа,смирува црвенила и акни, а супер е и за
кожа што се брзо се масти.Го користам секој ден и не би го сменила за ништо на светот!!!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Best Seller
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Cork Pot
Кутивче од плута
Природно и биоразградливо

595ден / Парче
Last Chance
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

495ден / 95г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
7 to 3
Туфер за чистење на лице
Биоразградлив чистач за лице

150ден / Парче