Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

9 to 5

Лосион за чистење на лице

9 to 5

550ден

95г

Скокнуваш од кревет и трк во бањата?

Додај нова димензија на луксуз  во твојата секојдневна рутина со овој чистач за лице полн смирувачко масло од бадем. На кратко, ова масло омекнува и хидрира, а смирувачката инфузија од свежи орхидеи внимателно ја чисти кожата кога си во брзање. Маслото од иланг иланг има лесен, цветен мирис чиј луксузен допир ќе ти го збогати денот. 

Додади капка од овој чистач на мека крпа за лице или туфер за нежно освежување на кожата во само неколку секунди. Одличен е и за отстранување на шминка.Состојки :


вода (Aqua), бадемово масло (Prunus dulcis), стеаринска киселина, екстракт од свежи орхидеи (Dendrobium), абсолут од цвет од кари (Helichrysum italicum), масло од иланг иланг (Cananga odorata), третаноламин, цетеарил алкохол, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Mina 22/05/2020

Od site cistaci za sminka koi gi imam probano ovoj mi e definitivno omilen. Ima lesna tekstura i ne e tezok za odstranuvanje.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
Best Seller
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Best Seller
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г