Чекор поблиску до совршено сјајна кожа

Bright and Beautiful

Пилинг за лице со витамин Ц

Bright and Beautiful

995ден

100г

Не можеме да ги негираме инстантните резултати од овој пенлив пилинг за чистење на лицето. Направен со витамин Ц во прав, јаглен за длабинско чистење и хидратантни состојки како сончогледово масло за да се балансира кожата и да се остави свеж сјај. Овој пилинг за лице има формула од 10% витамин Ц, па за време на користењето може да почувствувате благо пецкање. Ако имате чувствителна кожа, користете умерено. Со својата двојна употреба има придобивки од витаминот Ц, кој е анти-оксидантен и анти-воспалителен. 


Како да се користи:

За максимален ефект, користете го како маска и нанесете на чисто и суво лице, оставајќи 1-2 минути. Исплакнете со вода и нежно натапкајте со крпа.

За понежно искуство, користете го како пена за миење лице со земање мала количина и додавање малку вода. Нанесете на лицето со нежни кружни движења пред да исплакнете.

Како што се пени при миење, ќе забележите дека ја менува бојата од темно виолетова во светло розова - оставајќи ве да изгледате блескаво.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Sunflower Oil, Vitamin C Powder, Citric Acid, Fukushima Rapeseed Oil, Soya Oil, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Candelilla Wax, Japan Wax, Grapefruit Oil, Clove Bud Oil, Rose Absolute, Champaca Absolute, Ylang Ylang Oil, Caster Sugar, Powdered Charcoal, Water (Aqua), Titanium Dioxide, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Silica, Eugenol, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 17200, Colour 45410, Colour 45410:1, Colour 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Aloe bamboo
Свеж чистач за лице
За нежна ексфолиација и потхранување на кожата

695ден / 75г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

695ден / 45г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 120г
Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Cork Pot
Кутивче од плута
Природно и биоразградливо

595ден / Парче
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г