Мечтаење за летните денови

Atom Heart Mother

Бомба за во када

Atom Heart Mother

350ден

Парче

Сладок мирис на јаболки и возбудливи бои. Совршената купка за да отпатувате во летните месеци и да се опуштите во шаренило со мирис на бразилски портокал.

Од спокојно сино небо до темна летна ноќ, купката Atom Heart Mother е вистинско поминување на еден цел летен ден во бањата. Енергични ноти на бергамот и нероли даваат чувството на сончева топлина, додека мирисите на роза и цветови од портокал цутат на водата со свежина. Сè се врти заедно за да потсетува на светло зелено јаболко, во кое полека уживате во топол, сончев ден.


Начин на употреба:

Само треба да ја наполните кадата и да ја пуштите оваа купка полека да се растопува во водата.


Начин на чување:

Нека ви стои на суво место, додека не сте подготвени за слатко уживање.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, парфем, масло од бергамот, масло од бразилски портокал, абсолут од ружи, масло од нероли, абсолут од цвет од портокал, вода (Aqua), титаниум диоксид, натриум кокоил изетионат, пропилен гликол, бутилфенил метилпропионал, *лимонен, *линалул, боја 45410:2, боја 45410:1, боја 42090:2, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Diamond Dust
Бомба за во када
Диско топка од нероли

495ден / Парче
Avobath
Бомба за во када
Свежо и слатко авокадо - супер храна за кожата

295ден / Парче
Ново
Lakes
Бомба за во када
Бања во билни пејсажи

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Ден на вљубените
Big Aubergine Energy
Бомба за во када
Колку поголема бомба, толку поголемо уживање

595ден / Парче
Ново
Luxe
Бомба за во када
Луксуз на поинакво ниво

395ден / Парче
Deep Sleep
Бомба за во када
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Big Blue
Бомба за во када
Нека испловат грижите

295ден / Парче
Vegan
Last Chance
Floating flower
Бомба за во када
Растопете се во негувачка пастелна бања

295ден / Парче