Нероли, сицилијански црвени мандарини и ванила

Big

Спреј за тело

Big

1.795ден

200мл

Светлина и свежина.

Нежно ветре дува низ дрвата со црвени мандарини во Сицилија, будејќи весели ноти на цвет од портокал. Само допир од ванила и нероли и сите грижи ќе исчезнат.


Ќе ви се допадне овој спреј ако посакувате:

- Свежи и цветни ароми, кои оставаат чувство на безгрижност и топлина.

- Big шампонот со морска сол и Rub Rub Rub пилингот за тело.Состојки :


DRF алкохол,  вода (Aqua),  парфем,  глицерин,  Алфа-исометил ионен,  масло од нероли (Citrus aurantium amara),  масло од црвена сицилијанска мандарина (Citrus nobilis),  абсолут од ванила (Vanilla planifolia),  абсолут од цвет од портокал (Citrus aurantium amara),  *анасон алкохол,  *цитрал,  *кумарин,  *фарнесол,  гераниол,  *хидроксицитронелал,  *лимонен,  *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Sakura
Спреј за тело
Црешов цвет, мимози и цвет од портокал

1.895ден / 200мл
Best Seller
Dirty
Спреј за тело
Хербален, дрвенаст, минт

1.495ден / 200мл
Vegan
Best Seller
Twilight
Спреј за тело
Смирувачка магла од лаванда

1.495ден / 200мл
Vegan
Zesty
Спреј за тело
Зелен лимон и темјан за остри и свежи ноти

1.495ден / 200мл
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Salty
Спреј за тело
Софистицирана свежина

1.995ден / 200мл
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл