Природно и биоразградливо

Cork Pot

Кутивче од плута

Cork Pot

595ден

Парче

Кутивче што се бори против климатските промени? Кој би рекол дека со внимателно избирање на пакувањето на производите може да помогнете во борба против глобалното затоплување!

Нашите кутивчиња се изработени од плута, која доаѓа од јужна Португалија, таа претставува извонреден материјал кој е целосно отпорен на вода, анти-бактериски и издржлив. Токму тоа го прави ова кутивче совршен дом за вашите naked производи, особено цврстите шампони, без разлика дали се пакувате за некоја авантура, одите до теретана или едноставно го чувате дома. 

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

695ден / 45г
Vegan
Illipe of Faith
Свеж чистач за лице
Смирувчки глини и худратантен илип путер

695ден / 75г
Ново
Happy skin
ензимски пилинг за лице
Ензимско освежување за блескав сјај

995ден / 100г
Best Seller
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 120г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г
7 to 3
Туфер за чистење на лице
Биоразградлив чистач за лице

150ден / Парче
Ново
Bright and Beautiful
Пилинг за лице со витамин Ц
Чекор поблиску до совршено сјајна кожа

995ден / 100г