Ледена свежина за расонување и освежување

Dirty Springwash

Гел за туширање

Dirty Springwash

450ден

Мистериозно голицкање на сетилата со кристали од ментол и свеж здив од спеарминт наскоро покажува дека е всушност скриено снежно катче во зима. Додека се разладуваш, ветер полн билки и масло од темјан одекнува во процесот на освежување. Па, подготви се бидејќи водопад од свежина се упатува кон тебе.
Состојки :


вода (Aqua), натриум лаурет сулфат, натриум кокоамфоацетат, глицерин, лаурил бетаин, сода бикарбона, пропилен гликол, парфем, фина морска сол, масло од спеарминт (Mentha spicata), кристали од ментол, масло од мајчина душица (Thymus zygis), хидроксицитронелал, алфа-изометил ионен, *лимонен, *линалул, боја 42090, метилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Nana
Гел за туширање
Богато чистење со карамела

450ден / 120г
Best Seller
The Olive Branch
Гел за туширање
Смирете ја кожата

450ден / 100г
Ново
Crash
Желе за туширање
Ајде, прослави ги добрите времиња!

350ден / 100г
Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г
Limited Edition
-50%
Boo!
Слајм за туширање
Дотерај се !

495ден / 240г
Whoosh
Желе за туширање
Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација.

350ден / 100г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, мед мој!

450ден / 100г
Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

395ден / 100г